Історія школи

Першого вересня 1962 р. на святі Першого дзвоника керівник делегації робочих і майстрів Єнакієвського будуправління № 4 вручив символічний ключ від школи № 38 її першому директору Ковальову Івану Юхимовичу. Світлі і просторі класи прийняли близько тисячі учнів Іван Юхимович був ініціатором закладеного в школі саду, побудованого спортивного майданчика, возведення пам’ятника Ватутіну М.Ф. ім’ям якого названий мікрорайон міста. З його ініціативи в школі в різні роки центром патріотичного виховання підростаючого покоління ставали музеї прикордонної слави і М.Ф. Ватутіна. В 1998 р. школі присвоєно статус україномовної. Тому всі зусилля педколективу і батьківської громади були направлені на вивчення культури, традиції і звичаїв українського народу.

Центром виховної роботи стала дитяча громадська «Козацька республіка». Це свого роду маленька країна, де вивчаються і використовуються спадщини українського козацтва. Традиційним стало свято «Посвята в козачата». Направляють діяльність дітей заступник директора школи Карлова Л.В. і педагог-організатор Воропаєва Л.В.  Сьогодні в школі створюється музей побуту старовинного козацького села. Вже є макети української печі, побутові речі, прялки, ковшики,полумиски, дерев’яні ложки, сорочки, рушники, дубова діжка. За п’ятдесят років наша школа випустила понад тисячу відмінників. За 15 років (з 1998 року стала середньою з українською мовою навчання). 11 золотих і 16 срібних медалістів.

Дуже багато прізвищ випускників школи  відомі всьому місту:

*       Олійник В.В - міський голова

*       Чернов Є.М - начальник відділу охорони здоров’я міськради

*       Чепа (Демченко) Т.В. - Начальник фінансового відділу виконкому

*       Чередниченко М.С.- головний ветеринарний лікар міста

*       Драгунцова (Кубарева) О.П. - головний редактор газети «Єнакієвський робочий»

*       Стрельнікова І.С. - керівник міського апарату «Партії регіонів»

*       Татарчук А.С. - Керівник туристичного клубу «Дороги»

*       Захарова А.М . - директор НВК № 8

*       Гайдарьова Л.В.  – заступник директора НВК №13

*       Блинова Н.В. – заступник директора Єнакієвського професійного ліцею;

*       Черновський П.В. – директор «Орджонікідзевугілля»;

*       Високих Н.В. – завідуюча дитячим садком №33;

*       Старусев М. – член Національного союзу письменників України;

*       Сахно Ю. – член горлівського літературного об’єднання «Забой»;

*       Семенихіна С.І. – начальник обласного ДАІ;

*       Пономаренко В.М. – заступник міського голови виконкому.

В  2010 році школа змінила свій статус і стала Навчально-виховним комплексом №18.